Category Archives: nerdkuchnia

pulled pork Jareckiego, czyli wieprzowina szarpana z boczku

Oto potrawa, którą Jarecki czasem przynosi i trzeba wtedy troszeczkę walczyć ze swoimi najlepszymi przyjaciółmi, by choć łyżkę zdążyć umoczyć. Żeby zrobić zdjęcie, zmówiliśmy się z Jareckim na tajne otwarcie garnka w zaciszu i pod nieobecność. Oddaję mikrofon autorowi.

Continue reading pulled pork Jareckiego, czyli wieprzowina szarpana z boczku

Truskawki cukrem ilustrowane

Notka o truskawkach ma już dwa lata, ale dopiero teraz udało mi się zrobić fotki z produkcji. Mam nadzieję, że widoki są zachęcające. Otrzymaną paciaję można spożywać łyżeczką, pić z kubka, wylewać na lub obok ciasta lub lodów, wmieszać w ser biały, w jogurt, w kefir, wcierać w ciało. Niektórzy mają uczulenie na truskwy, więc powinni najpierw powcierać testowo w niewidocznym miejscu, np. najeżdżając myszą na zdjęcie.

Continue reading Truskawki cukrem ilustrowane

Lemon curd z Agnieszki

Spisuję przepis z Agnieszki, która zmartwiła się kiedyś, że mi smutno, więc na poprawę humoru zrobiła mi coś, co lubię. Niebo w gębie. Lemon curd. Dwie łyżeczki tej cudowności wmieszane do opakowania serka wiejskiego sprawiają, że jem go. Pasuje do naleśników. Placków. Na wierzch ciasta. Do maczania w nim biszkopta lub palca. Do czego jeszcze pasuje, mam nadzieję dowiedzieć się z Waszych komentarzy.

Continue reading Lemon curd z Agnieszki

Szaszłyki, sałatka grecka, hummus i aivar z Jareckiego

Zestaw wiosenny, znakomity akurat jak się trochę ociepli i pojawią się warzywa. Towarzyski — dużo przyjemniej przygotowywać to wszystko w grupie. Niby trochę roboty jest, ale łatwa, a paszy wychodzi mnóstwo. Smaki i widoki są wielce satysfakcjonujące (w odróżnieniu od zdjęć poniżej, które robiłam głodną ręką). Niech Jarecki opowie, jak do tego doszło.

Continue reading Szaszłyki, sałatka grecka, hummus i aivar z Jareckiego