le regal, warszawa

Zła francuska knajpa zajęła miejsce dobrej włoskiej. Kiedyś można było posiedzieć w przytulnym, ciemnym wnętrzu, przyjść z małym pieskiem na ręku (no pewnie, że nie nie moim, kaman), poszamać niedrogie pyszności. Zmieniło się chyba wszystko poza cegłami pod barem. Foie gras suche, małe i smętne, łosoś w sosie słony jak pot pudziana (po reklamacji przyszedł nieznacznie mniej słony, ale za to bez sosu i cytryny), a torebkowy piesek został potraktowany jak bestia zerwana z łańcucha (nie podchodzę specjalnie entuzjastycznie do zwierząt w knajpach, ale ten egzemplarz nie mówi, wielkości jest mniej więcej jeża i generalnie matka go używa jako biżuterii). Żarcie drogie. Wnętrze bez polotu. Czwartego dnia działalności obsługa obrażona, ostentacyjna i przemądrzała. Idźcie się wypałować i oddajcie włoską knajpę, szmaciarze.

Warszawa, Pasaż Ursynowski, al. KEN 95, tel. (0 22) 644 17 18

3 thoughts on “le regal, warszawa”

  1. sądząc po kontekście opinni powyżej to poprostu gul skoczyŁ o tego pieska, ale ja się w peŁni z tym zgadzam i uważam że piski to na spacernie do restauracji. mieszkam w bloku tejże restauracyjki i dobrze pamiętam ową “wŁoską” poprzedniczkę serwującą: tatara, barszczyk z uszkami czy pierogi – jakże to typowe wŁoskie.
    cieszę się że się coś zmienia, poczekam i napiszę coś za dwa m-ce gdy uruchomią się na dobre. R

  2. Proste ćwiczenie na rozgrzewkę: usuń kundla z powyższego wpisu i przeczytaj jeszcze raz. Drugie już dla zaawansowanych: w mieście Ł. w żydowskiej knajpie serwują krewetki. Czy są koszerne?

  3. Bez wątpienia najlepsza restauracja francuska w Warszawie. Mają tam festiwal świeżych owoców morza.i ryb egzotycznych Zamówiliśmy małże Św. Jakuba które okazały się lepsze niż w Paryżu natomiast Piotrosz z sosem z marakui i zielonym bobem – kosmiczne przeżycie. Z racji że żona nie jada ryb zamówiła sobie polędwice wołową z karmelizowaną gruszką i sosem z czarnego bzu – magnifique. Na deser: Creme Brulee (palce lizać) no i tradycyjna odwrócona szarlotka “Tarte Tatin” coś nieprawdopodobnego. Polecam tą restaurację wszystkim którzy chcą zjeść coś wyjątkowego.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *